> Wybielanie-zebow

Wybielanie zębów – Białystok

W naszym gabinecie wykonywane są także zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej, w tym między innymi wybielanie zębów czy usuwanie kamienia.

Profesjonalne wybielanie zębów preparatem Zaris White & Brite!

Proces wybielania Zaris White & Brite poprzedzony jest konsultacją z lekarzem stomatologiem, który wskaże najlepsze rozwiązanie dopasowane do Twoich indywidualnych potrzeb. Przed przystąpieniem do zabiegu należy wykonać profesjonalne oczyszczenie zębów. Wstępny proces wybielania zębów należy przeprowadzić w gabinecie. Następnie lekarz przekaże Ci materiały do wybielania domowego wraz z instrukcją ich użycia.

Zaris White & Brite jest nowoczesnym systemem do wybielania zębów. 3M ESPE – producent tego systemu jest liderem w branży stomatologicznej.

 

Przeciwwskazania do wybielania zębów

Wybielanie zębów za pomocą Zaris White & Brite nie powinno być stosowane:

– u kobiet w ciąży i w czasie laktacji,

– u dzieci,

– u nałogowych palaczy, jeśli zależy im na utrzymaniu jak efektu wybielania jak najdłużej,

– u pacjentów spożywających duże ilości alkoholu,

– u pacjentów uczulonych na jakikolwiek ze składników produktu,

– u pacjentów z odsłoniętymi szyjkami zębów,

– u pacjentów z nieleczoną próchnicą pierwotną lub wtórną,

– u pacjentów, którzy posiadają nieszczelne wypełnienia.

Skutki uboczne wybielania zębów

W indywidualnych przypadkach, w wyniku zastosowania preparatu, może pojawić się krótkotrwałe podrażnienie błony śluzowej i nadwrażliwość zębów. Objawy te zwykle szybko ustępują po zakończeniu lub przerwaniu leczenia. Poza tym wybielanie zębów jest procesem bezpiecznym.

Wybielacze zakupione w sklepie czy profesjonalne wybielanie zębów?

Istnieje widoczna różnica. Profesjonalne wybielanie zębów w gabinecie pod opieką lekarza stomatologa daje większą gwarancję efektu. Zęby zostaną wybielone szybciej i skuteczniej (większe stężenia preparatów). W krótkim czasie staną się widocznie jaśniejsze. Wybielanie prowadzone przez dentystę zapewnia również bezpieczeństwo, właściwą kontrolę wybielania oraz zastosowanie materiału dopasowanego do indywidualnych potrzeb pacjenta. Jest to możliwe tylko w gabinecie, gdzie wybielanie poprzedzone jest diagnozą, profesjonalnym oczyszczeniem zębów oraz właściwym przygotowaniem.

Czy wypełnienia, które mam w zębach też zostaną wybielone?

Żaden materiał do wybielania nie oddziałuje na wypełnienia („plomby”, korony, licówki). To jeszcze jeden argument przemawiający za odbyciem konsultacji z lekarzem stomatologiem. To on podpowie Ci najlepsze rozwiązanie, które doprowadzi do poprawy estetyki Twojego uśmiechu.

Co powoduje przebarwianie zębów?

Zęby ciemnieją wraz z wiekiem. Szybkość tego procesu zależy od cech genetycznych odziedziczonych przez pacjenta oraz zwyczajów związanych z higieną jamy ustnej. Istnieje jednak wiele substancji, które przyspieszają ten proces, np. kawa, herbata, papierosy, kolorowe napoje, czy żywność zawierająca barwniki.

Jak działają profesjonalne materiały do wybielania zębów ZarisTM White & Brite?

Zaris White & Brite neutralizuje przebarwienia. Po nałożeniu na zęby wydziela tlen, który przenika do szkliwa i reaguje z substancjami odpowiedzialnymi za przebarwienia. Rezultatem jest jaśniejszy oraz naturalnie wyglądający uśmiech.

Zalecenia po zabiegu – tzw. „biała dieta”

1. Przez 2 godziny po wybielaniu nie należy jeść i pić niczego poza wodą mineralną.

2. Aby utrwalić efekt wybielania przez 48-72 godziny po zabiegu zalecana jest tzw. biała dieta czyli pokarmy i napoje nie posiadające barwników, gdyż w tym okresie szkliwo zębów jest częściowo odwodnione i szczególnie narażone na ponowne, intensywne chłonięcie barwników i płynów z jamy ustnej. Należy unikać m. in. kawy, herbaty, czerwonego wina, jagód, barszczu, soków owocowych.

3. Osoby palące powinny zrezygnować z palenia co najmniej na dwie doby po zabiegu.

4. Przez dobę po zabiegu należy unikać spożywania bardzo gorących i zimnych pokarmów i napojów. Może to wywołać przejściowe dolegliwości bólowe- nadwrażliwość pozabiegowa.

5. Do mycia zębów należy stosować odpowiednią pastę np. Elmex Sensitive Plus, Sensodyne. Zalecane są również płyny do płukania jamy ustnej znoszące nadwrażliwość zębów.

Profesjonalne wybielanie zębów pomoże Ci odzyskać jasny i zdrowo wyglądający uśmiech.